Proste gry małe nakłady, duży zysk

Proste gry małe nakłady, duży zysk

69 badaczek i badaczy otrzymało środki na realizację działań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 7. W sumie NCN rozdysponowało ponad 2,5 Plinko na prawdziwe pieniądze mln zł. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło drugą listę rankingową tegorocznej edycji dla wniosków złożonych w marcu. Są na niej 2 projekty z Politechniki Krakowskiej. Katarzyna Węglarz (w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka) z Katedry Procesów Cieplnych Ochrony Powietrza i Utylizacji Odpadów Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki i Szkoły Doktorskiej PK. Jej badania naukowe skupiają się na wymiennikach ciepła.

Rekordowa frekwencja na XII Mistrzostwach PK w Pływaniu, a przed nami kolejne sportowe wydarzenia

Powinny być czyste i dobrze zorganizowane, nie odstraszać bałaganem i odorem. Powinny pozwalać służbom komunalnym na szybki i sprawny odbiór i wywóz odpadów, bez stwarzania zagrożenia dla ludzi i środowiska, bez generowania zbędnej emisji czy hałasu – mówi prof. Agnieszka Generowicz. Z oglądu krakowskiej sytuacji wynika wiele ważnych wskazań. – Pomimo, że odpadów jest coraz więcej, to altany pozostały bez zmian albo w ogóle ich nie ma.

Trwa „Adapciak” – obóz integracyjny dla nowych studentów PK. W tym roku Kraków i Zdynia

W kontekście biznesowym, obie instytucje będą się wzajemnie uzupełniać, a nie konkurować. – Politechnikę Krakowską i Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych łączą podobne zainteresowania badawcze i wysoki poziom specjalizacji kadry naukowej. Podejmujemy już wspólne inicjatywy, a zawierając strategiczne partnerstwo wznosimy naszą kooperację na wyższy poziom – zaznacza rektor PK prof. Andrzej Szarata. – We współpracę zaangażowani będą przede wszystkim nasi eksperci z Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Ta dobra praktyka przyczyniła się do podjęcia wspólnych działań m.in. W zakresie promowania doktoratów wdrożeniowych, poszerzania oferty badawczej dotyczącej m.

  • Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata, prorektor ds.
  • Tym samym pierwszym liderem Forum została Politechnika Gdańska.
  • Elementów funkcjonalnych, zrozumienie ich powiązań i współzależności, zrozumienie krytyczności ich poprawnego działania dla funkcjonowania całej infrastruktury.
  • Liczba kobiet rośnie stale na wszystkich wydziałach, a są już takie, na których kobiety stanowią zdecydowaną większość w społeczności studenckiej.

Nowe stypendia dla studentów PK – aktywnych naukowców

Goście laboratorium będą mogli zobaczyć, co się wydarzy, jeśli np. Osoba niepowołana zyska w danym obiekcie dostęp do określonych elementów systemu albo gdy założenia podstawowe całego systemu zostaną źle skonfigurowane. Możliwa będzie również symulacja braku tzw. Funkcjonalności redundantnej, czyli sytuacji, w której dane urządzenie nie będzie zabezpieczone drugim. A to wszystko w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, w których błąd nic nie kosztuje. Podczas tegorocznego Poland Business Run w Krakowie spotkało się 13 tys.

(rejestracja uczestników do 31 stycznia 2024 r.). Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nagrodzeni zostaną także nauczyciele oraz szkoły najbardziej zaangażowane w konkurs. Powierzenie pracownikowi pracy zdalnej następuje przez kierownika jednostki organizacyjnej, za zgodą przełożonego wyższego szczebla.6.

Drony pomogą zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego. Ruszył projekt z udziałem PK

Zespół pracowników Katedry Energetyki pod kierunkiem prof.  Talera prowadził także – na zlecenie elektrowni jądrowej w Forsmark w Szwecji – prace nad określeniem przyczyn uszkodzeń prętów regulacyjnych reaktorów wodnych wrzących (BWR) – przypomina dr hab. Jak dodaje, na Politechnice Krakowskiej zbudowane zostało unikalne stanowisko eksperymentalne, wykonano modelowanie cieplno-przepływowe procesów zachodzących w tych częściach reaktora BWR. Wskazano przyczyny powstawania uszkodzeń, ponadto wyniki obliczeń za pomocą programu Fluent zweryfikowano w oparciu o pomiary eksploatacyjne dostarczone przez Forsmark. Podczas konferencji TUP, która odbyła się 16 czerwca 2023 r. W Urzędzie Miasta Krakowa, do ról głównych prelegentów zaproszeni zostali m.in.

Naukowczynie z PK w gronie laureatów Stypendium Ministra Nauki

Maturzyści, którzy wybrali predyspozycje architektoniczne, będą musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii sztuki ze szczególnym uwzględnieniem historii architektury, a także wykonać zadania rysunkowe, sprawdzające wyobraźnię przestrzenną. Do II etapu konkursu „O Złoty Indeks PK” zostanie zakwalifikowanych 30 osób z każdego z konkursowych przedmiotów – zdobywców najlepszych wyników w etapie I. 15 stycznia rozpoczęła się rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia prowadzone na Politechnice Krakowskiej. Dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać umiejętności miękkie oraz kompetencje biznesowe uczelnia przygotowała ciekawą ofertę, a w niej nowe kierunki i specjalności.